Szkoła

tematyczny blog internetowy!

Piasek dla kota

Piasek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kociaków
W każdym wnętrzu, gdzie znajduje się kociak, musi znaleźć się także koci żwirek różnego typu. Koty zawsze wypróżniają się w żwirku, wtedy opieka nad nimi jest wygodniejsza niż w przypadku pieska. W kuwetce powinna być przechowywana specjalna substancja, która będzie w stanie absorbować to, co wydala zwierzak. Niegdyś hodowcy kociaków zapełniali takimi mieszaninami jak wióry, piasek lub papiery. Zazwyczaj są to substancje, które powodują, że mycie oraz uzupełnianie są dość nieprzyjemne, a dodatkowo nie niwelują aromatu oraz nie zbrylają się. A nasz pupil na ogół nie będzie chciał załatwić się w śmierdzącej kuwecie – bywa, iż znajduje sobie inne czyściutkie pole. Z tego względu prawidłowe uzupełnianie toaletki to ważna sprawa nie jedynie dla kotka, lecz także dla posiadacza, który będzie zajmować się czyszczeniem. Na szczęście wykorzystywanie takich substancji jak wiórki czy gazety nie są już popularne, ponieważ sklepy zoologiczne oferują niezwykle komfortowe wyjście, tj. żwirki dla kotów.
Hodowcy kotów mają wielki wybór żwirów do kuwet. Najistotniejszą własnością podłoża dla zwierząt jest absorbowanie aromatów oraz zbrylanie się, wtedy łatwo można w szybki sposób opróżnić kuwetkę. W serwisach dla zwierząt najczęściej można uzyskać aż parę gatunków żwirków. Ogólnie można podzielić żwirki na poniższe rodzaje: żwirki silikonowe, drewniane oraz żwirki z bentonitu.
Każdy z powyższych żwirków posiada inne cechy i to od właściciela zależy, na jaki się zdecyduje. Kupując podłoże zbrylające dla kota, warto wziąć pod uwagę ich atuty oraz wady.
Żwirek silikonowy stworzony jest z substancji o nazwie wapienno-piaskowiec. Charakteryzuje się szczególnie, że znakomicie wchłania koci mocz oraz zatrzymuje go na zawsze. Idealnie niweluje brzydkie zapachy, dzięki czemu nie wymaga codziennego czyszczenia kuwety. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest fakt, że po pewnym czasie przyjmuje żółtawego zabarwienia, co prezentuje się raczej nieelegancko – z tego powodu warto jest wykorzystywać go w kuwetach z zamknięciem.
Żwirek z drewna okazuje się ekonomiczny i znakomicie niweluje fetor. Inną mocną stroną takiego żwirku dla zwierząt okazuje się także możliwość spłukania go do toalety (ale raczej w niewielkich ilościach). Zazwyczaj taki żwirek drewniany może być dość rozdrobniony i , przypominający wiórki, z tego względu, bywa że roznosi się po pokojach na kocich łapkach.
Żwirek bentonitowy to na ogół popularny gatunek żwirku, który zbryla się w granulki, dlatego czyszczenie po zwierzaku jest niezwykle dynamicznie. Możemy bentonitowy żwirek zakupić w przystępnych cenach. Idealnie wchłaniają brzydką woń. Nie można niestety usuwać go w toalecie, gdyż będzie kończyć się to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele kotów najczęściej pakują grudki do worka na śmieci a nastepnie wynoszą go do śmietnika.
Warto zdecydować się na odpowiedni żwirek dla zwierzaka, ponieważ na prawdę upraszcza to opiekę nad pupilem. Zagwarantowanie dobrej toalety kotu to rola posiadacza, dobrze jest przyjrzeć się opcjom, które oferują obecnie sklepy zoologiczne.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.